O škole

VŠOH. Váš palubní lístek do světa managementu cestovního ruchu.

VŠOH poskytuje profesně zaměřené bakalářské vysokoškolské vzdělání prostřednictvím akreditovaných studijních oborů v oblasti služeb zaměřených zejména na hotelnictví a cestovní ruch, gastronomii a bezpečnost v gastronomii, a to na základě současných vědeckých poznatků výzkumu a vývoje a inovací.

Poskytujeme kvalitní vzdělání již od roku 2006, za 16 let od založení školy máme již přes 1000 úspěšných absolventů.

Studium na VŠOH

Předměty u nás vyučují nejen akademici, ale i odborníci. Učí u nás top manažeři a podnikatelé se zkušenostmi v gastronomii, v hotelnictví nebo v cestovním ruchu.

Vzdělání poháněné zkušenostmi. Naši studenti se mohou účastnit exkurzí, profesních kurzů, soutěží nebo studijních i pracovních stáží v zahraničí. 

Zaměřujeme se na praktické dovednosti. Od začátku se studium zaměřuje především na praxi, která vás připraví na práci po škole. A pokud jste už s prací začali, budeme vás ve vaší kariérní dráze podporovat, nikoliv omezovat.

Cizí jazyky. Máme rozšířenou výuku cizích jazyků i předměty vyučované v angličtině a němčině. 

PROSTŘEDÍ ŠKOLY

V naší škole vás čeká individuální přístup ke studentům a rodinná atmosféra školy.

Máme vlastní oborově zaměřené výzkumné zázemí:

  • CTIPP - centrum transferu inovací a projektové podpory
  • Informační centrum VŠOH - knihovna a počítačová studovna
  • Studentská vědecká a odborná činnost

Jsme zapojení do programu Erasmus+, pořádáme studijní i pracovní stáže v zahraničí.

Co o nás říkají naši studenti?

VŠOH mi dala skvělé spolužáky, se kterými se potkávám dodnes, ať už soukromě, nebo profesně. Líbilo se mi, že škola byla malá a atmosféra v ní byla domácí a všechno se dalo vyřídit, zařídit a domluvit bez potřeby běhat po různých katedrách různě po městě. Skvělí učitelé mě ovlivnili svým poctivým přístupem a zápalem jak akademicky, tak lidsky, a byla opravdu radost vnímat, co se snaží předat. Vzpomínám na VŠOH pozitivně.
Ing. Lukáš Šinogl ředitel hotelu Unique Beach Resort - Zanzibar
Díky spojení teoretických a praktických poznatků na manažerské úrovni je Vysoká škola obchodní a hotelová v Brně výbornou institucí k získání potřebných kompetencí pro orientaci v odvětví hotelnictví, gastronomie nebo cestovního ruchu. Často z této školy osvojené znalosti a dovednosti sám uplatňuji v praxi při jednání s obchodními partnery nebo pro zajištění optimálního fungování společnosti, ve které působím.
Ing. Michal Veselský manažer rezervačního systému a cateringu Quality hotel Brno

Skvělé příležitosti uplatnění v praxi

Věříme, že důležitým aspektem při výběru školy je uplatnění po absolvování studia. Obory Management hotelnictví a Management cestovního ruchu jsou mezi uchazeči stále velmi žádané. Nedostatek profesionálů v této oblasti vytváří jedinečnou situaci. Odborníci v oblasti služeb jsou a budou stále vyhledáváni. Kvalitní výuka a využitelnost v praxi - to je podstatou úspěchu naší školy.

Vedení školy

Dr. Martina Mannová - Rektorka VŠOH

martina.mannova@vsoh.cz